Test směnáren 23. 10. 2014

Další nezávislý test směnáren proběhl celorepublikově a vyměňovat jsme chtěli vždy 300 € na české koruny.

1. místo

Směnárna OK CHANGE (České Budějovice) -
Za našich 300 € bychom dostali kurz 27.60, což této směnárně stačilo s přehledem na první místo v našem testu. Obsluha byla příjemná. Ve směnárně byly v provozu 2 přepážky, takže se ani netvořila fronta. Při výměně se člověk cítil bezpečně a dokonce jsme zahlédli i dveře do diskrétního boxu.

2. místo

Směnárna Eurowex (Plzeň) -
Na nákup 300 € nám bylo nabídnuto 27.45 a směnárna se zařadila na 2. místo. Obsluha byla ochotná. Jediný problém je s parkováním před vchodem.

3. místo

Směnárna Exchange (Praha): -
S kurzem 27.30 získala 3. místo. Prostředí čisté. Obsluha neutrální.

4. místo

Směnárna Exhange8 (Praha) -
Výkupní kurz eura 27.10. Prezentují se jako česká směnárna, ale obsluha načernalého vzhledu moc česky nevypadá. Na to že cizinci praktikují ve směnárnách nejrůznější podvodné triky, tak tito mají relativně dobrý kurz. Horší prostředí a arogantnější přístup.


Níže naleznete OSTUDNÉ směnárny, kteří by se měli rozhodně za své kurzy STYDĚT:


Předposlední místo:

Směnárna AAAvaluty označována také jako Euroexchange (více poboček v ČR) -
Výkup eura 26.94. Kurzovní lístek je dle našeho názoru záměrně nepřehledný. Bohužel jsme neměli tu čest poznat obsluhu ve všech pobočkách, ale v té z testu příjemná nebyla. Když si u nich měníte tak se připravte, že na Vás bude koukat celý "obchodní dům". Diskrétní box firmě asi nic neříká.

Poslední místo:

Směnárna CHEQUEPOINT (více poboček v ČR) -
Absolutní horor. Pobočky mají bohužel po celé ČR a jejich výkupní kurzy se v den testu pohybovali na hranici cca 22 korun za 1 euro. Při výměně 1000 euro by Vás směnárna v porovnání s vítězem testu o 5.600 Kč !!!! Kurzovní lístek opět nepřehledný. Této firmě můžeme poděkovat za ostudu, kterou dělají České Republice u cizinců.